do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
kosmetyki arganowe 0
974.jpg

Olej arganowy, pozyskiwany z owoców arganii żelaznej, jest jednym z najdroższych i najbardziej cenionych olejów na świecie. Z tego powodu nazywany jest „płynnym złotem Maroka”. Rozróżnia się dwa rodzaje oleju arganowego: ciemniejszy, który może być używany do gotowania oraz jaśniejszy – kosmetyczny. Olej arganowy ma różne właściwości medyczne, między innymi obniża poziom cholesterolu, poprawia krążenie i wspomaga naturalną odporność organizmu. Na świecie cieszy się popularnością jako składnik wielu kosmetyków. Do wyprodukowania 1 litra oleju tradycyjną metodą tłoczenia na zimno potrzeba ok. 30–35 kg owoców i 8 godzin pracy. Jeśli chodzi o cechy charakterystyczne to należy zwrócić uwagę na fakt, iż olej arganowy jest nieznacznie ciemniejszy niż oliwa, z czerwonawym zabarwieniem. Popularność oleju arganowego w kosmetyce wzrosła wraz ze wzrostem popularności kosmetyków naturalnych.


Kosmetyki naturalne tworzone są w oparciu wyłącznie o naturalne składniki takie jak oleje z różnych roślin np. z baobabu, czy wspomnianej już arganii żelaznej. W ich produkcji wykorzystuje się różnorodne składniki zależnie od tego, jaki efekt mają przynosić. Przykładowo w produkcji kremów samoopalających popularnie używa się oleju z marchwi, który barwi skórę na ładny, brązowy kolor. Co więcej, marchew dzięki zawartym w sobie witaminom ma na skórę dobroczynny i prozdrowotny wpływ czyniąc ją delikatniejszą i wolną od różnego rodzaju skaz.

Pozostając w temacie marchwi i samoopalaczy warto zauważyć, iż naturalny samoopalacz to krem, który w ostatnim czasie cieszy się na rynku kosmetycznym wyjątkową popularnością. Wszystko to z dwóch powodów: mody na opaleniznę i braku skutków ubocznych przy odpowiednim stosowaniu kremów. Częste wizyty na solarium mogą bowiem owocować bardzo niekorzystnymi zmianami na skórze, z rakiem skóry (czerniakiem) włącznie. Z kolei kąpiele słoneczne zażywane zbyt często i w zbyt dużej ilości mogą skutkować powstaniem oparzeń słonecznych. W przypadku stosowania naturalnych samoopalaczy takie zagrożenia nie występują, stąd też ich obecna wielka popularność.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium