Producenci kosmetyków naturalnych

Popularne kosmetyki są tak „napakowane” chemią, że włos się jeży już od samego czytania składu na etykietach. Kosmetyki naturalne produkowane są ze składników w 100% pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego. Nie ma w nich żadnej niepotrzebnej i szkodliwej chemii. Wśród kosmetyków naturalnych można wyróżnić kilka ich rodzajów: oparte jedynie na składnikach roślinnych, oparte na składnikach roślinnych i zwierzęcych oraz dodatkowo oparte na występujących w przyrodzie minerałach. 

Dla wymagających dostępne są oczywiście kosmetyki produkowane jedynie z ekstraktów roślinnych pochodzących z roślina z upraw ekologicznych. Kwestią oczywistą jest, że żaden kosmetyk naturalny nie jest testowany na zwierzętach.


Obecnie w każdej drogerii czy nawet markecie można znaleźć ogrom kosmetyków, które na etykiecie mają dopisek „kosmetyk naturalny”. Nie zawsze jest to jednak prawda. Wielu producentów wprost oszukuje klientów używając takiego stwierdzenia, gdyż nie jest ono prawnie zdefiniowane ani chronione.

Dlatego przy wyborze kosmetyków naturalnych należy uważać i najlepiej sprawdzić producenta przed zakupem. Dziś nie jest to trudne, gdyż niemal każdy posługuje się telefonem z dostępem do Internetu, a tam znaleźć można szczegółowe informacje na temat każdego producenta.

Używanie ekologicznych, naturalnych kosmetyków jest rzeczą godną pochwały, ale dla mnie oprócz ekologii ważna jest jeszcze jedna kwestia: zawsze w miarę możliwości staram się wybierać polskie produkty.

Mokosh - producent kosmetyków naturalnych. Zobacz nasz naturalny balsam brązujący.

Tagi:
  • balsam brązujący
  • dystrybucja kosmetyków
  • kosmetyki bio
  • kosmetyki naturalne
  • producent kosmetyków
  • producent kosmetyków naturalnych

Autor: Biuro