Jak działają samoopalacze i balsamy brązujące ?

Nie jest to jednak trudne, gdyż w drogeriach znajdziemy liczne produkty, które pozwolą nam cieszyć się wakacyjnym wyglądem. Na rynku występują dwa rodzaje kosmetyków samoopalacze oraz naturalne balsamy brązujące. Mają one podobne składniki, jednak ich działanie różni się delikatnie. Warto jednak najpierw dowiedzieć się jak dokładnie one działają.

Związkiem chemicznym odpowiedzialnym za zmianę barwy skóry jest dihydroksyaceton, czyli DHA. Związek ten reaguje z aminokwasami zawartymi w warstwie rogowej naskórka, dając barwne polimeryczne związki - melanoidy. To dzięki nim nasza skóra wydaje się ciemniejsza.

Samoopalacze zawierają bardzo dużą ilość dihydroksyacetonu, dlatego ich reakcja na skórę jest bardzo silna i szybka. Cecha ta powoduje, że nieprecyzyjne nałożenie kosmetyku może doprowadzić do powstania sumg na skórze, które wyglądają nieestetycznie. Jednak preparat ten prawidłowo zastosowany, daję piękny efekt opalenizny utrzymujący się około 5 dni.

Naturalne balsamy brązujące zawierają mniejszą ilość dihydroksyacetonu, sprawia to, że efekt jego działania jest delikatniejszy. Opalenizna powstaje powoli i wygląda na bardziej naturalną. Dodatkowym plusem tych kosmetyków jest to, iż zawierają również inne składniki, które nawilżają, ujędrniają i pielęgnują naszą skórę. Codzienne stosowanie tego rodzaju balsamów, pozwala nam uzyskać pięknie opaloną i zadbaną skórę.
Produkty te są zatem idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcę się cieszyć brązową skórą, jednak nie mają czasu, aby godzinami przebywać na słońcu, aby uzyskać naturalną opaleniznę.

Drogerie oferują nam kosmetyki o różnej wielkości, cenie i zapachu, dlatego każda z nas może znaleźć coś idealnego dla siebie. Niewielka cena pomoże nam czuć się i wyglądać, jak po kilkudniowym wypoczynku nad ciepłym morzem.

Tagi:
  • balsam brązujący
  • naturalny balsam brązujący
  • naturalny samoopalacz

Autor: Biuro